Techniki składania forniru

Składanie książkowe-lustrzane

Składanie polega na odwracaniu podczas spajania liści co drugiego forniru i połączeniu przeciwnych krawędzi. Uzyskuje się wówczas symetryczny lustrzany efekt połączonego forniru.

Składanie w tzw.deskę

Jest to metoda składania forniru pochodzącego z tego samego gatunku drewna i tej samej kłody. Fornir składany jest podobnie jak w przypadku składania książkowego, lecz bez odwracania co drugiego forniru.

Składanie odwrócone

Jest to metoda składania forniru pochodzącego z tego samego gatunku drewna i tej samej kłody. Fornir składany jest podobnie jak w przypadku składania w tzw.deskę lecz liście forniru przekręcane są o 180 stopni względem siebie.

Składanie random Flader

Jest to metoda łącznia fornirów tego samego gatunku drewna, lecz nie pochodzącego z tej samej kłody, natomiast fornir jest selekcjonowany pod szerokie (fladra) usłojenie drewna. Liście forniru są celowo mieszane z różnych kłód tak aby uzyskać efekt różnorodności odcieni natomiast szerokie (flader) usłojenie jest zachowane na jednej formatce.

Składanie random Pasiak

Jest to metoda łącznia fornirów tego samego gatunku drewna, lecz nie pochodzącego z tej samej kłody, natomiast fornir jest selekcjonowany pod proste (pasiak) usłojenie drewna. Liście forniru są celowo mieszane z różnych kłód tak aby uzyskać efekt różnorodności odcieni natomiast proste usłojenie jest zachowane na jednej formatce.

Składanie random Mix

Jest to metoda łącznia fornirów tego samego gatunku drewna, lecz z różnych kłód drewna. Liście forniru są celowo mieszane tak aby uzyskać efekt różnorodności odcieni i usłojenia na jednej formatce.

Produkcja płyt wielkoformatowych 2800 x 2070 szlifowanych

Firma CDO jest producentem płyt i sklejek fornirowanych. Oferujemy najbogatszą ofertę płyt
i sklejek fornirowanych w Polsce, ponieważ także jako hurtownia fornirów posiadamy na magazynach ok.300 gatunków fornirów. Fornirujemy okleinami naturalnymi, modyfikowanymi a także obłogami. Produkujemy płyty i sklejki fornirowane we wszystkich odmianach dostępnych na rynku.

  • Oddziały CDO

    Izdebnik, Rzeszów, Radomsko, Lublin

Nasze usługi

– Spajanie formatek z oklein naturalnych i modyfikowanych pod wymiar
– Fornirowanie i prasowanie materiałów na prasach przelotowych i półkowych
– Cięcie płyt meblowych na formatki konkretny wymiar
– Oklejanie krawędzi płyt meblowych

Maszyny

– Linia szlifierska COSTA (szerokość robocza 2200)
– Linia do fornirowania ORMA (3400 x 2200)
– Prasa półkowa ORMA 5 półkowa (2550 x 1300)
– Okleiniarka IMA
– Linia do produkcji formatek FISHER RUCKLE (3400 x 2100)

Dysponując nowoczesnym parkiem maszyn wykonujemy usługi na najwyższym poziomie zachowując konkurencyjną cenę. Usługi wykonywane są na najlepszych maszynach, które są liderami na rynku.

Zamów on-line

Wdrożony system e-rozrys pozwala na realizowanie zamówień na płyty fornirowane ale także płyty laminowane wiodących producentów takich jak EGGER, KRONOPOL, PFLEIDERER.

 

W systemie mamy możliwość wpisywania gotowych wymiarów formatek jakie chcemy uzyskać z możliwością zaznaczenia oklejenia krawędzi. Program sam rozrysuje i zoptymalizuje cięcie tak aby jak największa ilość formatek zmieściła się na płycie. Zamówienia docierają do klientów bez wychodzenia z domu czy zakładu, wysyłane są za pomocą firm kurierskich.